Boty, které dobývají svět

Zlín, 1.–3. 5. 2014

Speciální akce

Netradiční prohlídky městské architektury a designu

Prohlídka „MEET DESIGN in ENG“

prohlídka v angličtině zaměřená na specifika české architektury a designu
Otevírací doba: Každý den od 17 hod., výchozí bod náměstí Míru – Infopoint MCD

Prohlídka v angličtině zaměřená na specifika české architektury a designu. Zlín a jeho architektura je jedinečná a originální. Prohlídka tedy bude zaměřená na specifickou zlínskou architekturu a celkovou revitalizaci objektů v továrním areálu. Začínat se bude na náměstí Míru, pokračovat se bude do továrního areálu, kde se posluchači půjdou podívat do 21. budovy a poté přejdou na ulici Mostní, kde uvidí typické Baťovy domky, poté uvidí Velké kino, Interhotel Moskva a Obchodní dům. Končit se bude u moderního univerzitního centra. Prohlídka bude výjimečná tím, že bude vhodná pro návštěvníky z ciziny a budou jim komplexně představena specifika zlínské architektury.

Prohlídka "MEET LOCAL"

netradiční prohlídky přímo místními lidmi, milovníky architektury a designu, kteří se chtějí podělit s návštěvníky o krásy svého města a regionu
Otevírací doba: Každý den od 16 hod., výchozí bod náměstí Míru – Infopoint MCD

Jedná se o netradiční prohlídky přímo místními lidmi, milovníky architektury a designu, kteří se chtějí podělit s návštěvníky o krásy svého města a regionu. Začínat se bude na náměstí Míru, kde návštěvníkům bude představena architektura v centru města, dále se přemístí přes park do továrního areálu, kde navštíví některé revitalizované budovy. Dále bude prohlídka pokračovat do univerzitního centra a poté se půjde k internátům a Domu umění. Končit se bude u Velkého kina, Interhotelu Moskva a Obchodního domu. Poznejte Zlín, tak jak ho vidí i místní.

Mezinárodní soutěž Talent designu 2013

Kongresové centrum, náměstí T. G. Masaryka 5556, 760 01 Zlín, 2. 5.
Otevírací doba: 18:00 hod.

Slavnostní vyhlášení 5. ročníku mezinárodní soutěže mladých designérů. V tomto ročníku se do soutěže přihlásil rekordní počet přes 510 prací doslova z celého světa. Velký galavečer s následnou vernisáží vítězných prací a pořádnou afterparty dlouho do noci. Těšit se můžete na velkou módní přehlídku Ateliéru oděvu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě. Bohatým doprovodným programem vás provede Ester Kočičková, vystoupí hudební skupiny Cartonnage a kultovní Svoz řepy, uvidíte projekci animovaných filmů a potkáte zajímavé hosty.

Promítání unikátních filmů o designu

14|15 Baťův institut, 15. budova továrního areálu – přednášková sál B
Otevírací doba: 1. 5., 19:00–22:00 hod.

Ponořte se do světa designu očima několika tvůrců České televize. Čekají vás portréty tvůrců, představení jejich práce i života. Program: Současný český design 39:27, Vzkaz Evy Jiřičné 13:54, Život designéra Petra Tučného pohledem Jána Sebechlebského 13:59, Módní designérka Zuzana Veselá 23:07, Ikony českého designu 22:41, Zlín - město designu 22:09, Král českého automobilového designu 05:00, Designový revolucionář 14:10,

Shooting Fashion Stars

Kongresové centrum, náměstí T. G. Masaryka 5556, 760 01 Zlín, 3. 5
Otevírací doba: 19:00 hod

Velký večer módy, fashion design, design obuvi a kožedělných výrobků. Akce bude slavnostním zakončením Zlínských designových dní. SHOOTING FASHION STARS je neziskový projekt pro pravidelnou prezentaci nastupující generace módních designérů. Letošní jubilejní desátý ročník je příležitostí k oslavě i reflexi. Shooting Fashion Stars 2014 tak představí studenty módního návrhářství v kontrastu s tvorbou módních profesionálů. Oslovili jsme jednu z nejprestižnějších uměleckých škol v České republice – Ateliér módní tvorby na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, aby připravil kolekci pro desetileté výročí SFS. Uvidíme 10 prací od 10 studentů. V rámci SFS 2014 předvede svou nejnovější kolekci Kateřina Geislerová a retrospektivu tvorby Ivana Kaňovská. Cílem projektu Shooting Fashion Stars je dlouhodobá podpora a rozvoj talentů české módy a designu. V rámci deseti ročníků své kolekce prezentovala řada dnes již etablovaných jmen v oblasti fashion, jakými jsou Jakub Polanka, Pavel Ivančic, Kateřina Geislerová, Chatty, Zuzana Kubíčková a další.

Prohlídka „Šumný MEET CZECH DESIGN“

netradiční prohlídky Zlína a jeho architektury ve stylu Davida Vávry a jeho cyklu Šumná města
Otevírací doba: Každý den od 15 hod., výchozí bod náměstí Míru – Infopoint MCD

Jedná se o netradiční prohlídku Zlína a jeho architektury ve stylu Davida Vávry a jeho cyklu Šumná města. Začínat se bude od náměstí Míru, kde se jako první návštěvníci seznámí s centrem a se zlínskou Radnicí a její historií. Přes místní park se zámkem se přejde do areálu Svit, kde se v rámci prohlídku bude mluvit o továrním areálu a jeho původní podobě. Prohlídka bude pokračovat na ulici Mostní, kde se nachází typické cihlové Baťovy domky. Konec prohlídky bude na parkovišti Velkého kina, kde proběhne poslední přednáška na téma Velké kino, Interhotel Moskva a Obchodní dům. Tato prohlídka bude zaměřena hlavně na původní podobu Zlína a počátky budování celého zlínského továrního areálu. Návštěvnici se dozví historická fakta a zajímavosti. Zlín před i po Baťovi. Dozvíte se i to, co už se zapomnělo.

EXKURZE

Nutnost registrace předem v Infopointu MCD na náměstí Míru, kde vám budou zároveň poskytnuty informace o kyvadlové dopravě

MMCiTÉ

Den otevřených dveří – prohlídky v 10:30 a 14: 00 hod.
Bílovice 519, Bílovice, 2. 5., 10:00–15:00 hod.
 
Během hodinové exkurze bude představeno celé zázemí firmy, tedy vývoj, konstrukce i výroba, včetně historie, současnosti i plánů do budoucna. Bude představen produktový program firmy a o speciální projekty.
 
Maximální obsazenost – 20 osob/prohlídka.

TESCOMA

Den otevřených dveří - prohlídky v časech 10:00, 11:05, 13:45, 14:50, 16:15 hod.
U Tescomy 241, Zlín, 2. 5., 10:00–17:00 hod.
 
Den otevřených dveří v Tescomě je naprosto ojedinělý koncept připravený speciálně pro seriál MEET CZECH DESIGN. Je to vůbec poprvé za 21 let, kdy Tescoma otevře své brány veřejnosti. Návštěvníci tak budou mít jedinečnou šanci poprvé nahlédnout Tescomě přímo do kuchyně. Společně navštívíme srdce Tescomy – úsek designu. Od prvního tahu tužkou až po 3D modelaci – tak vznikají produkty Tescoma. Co se s výrobkem stane, než doputuje ke svému spotřebiteli? Na to nám odpoví druhá část prohlídky, která nás zavede do úseku řízení jakosti – do laboratoře.

Návštěvníci by si neměli nechat ujít tuto jedinečnou příležitost, která se v dohledné době nebude opakovat!

Délka prohlídky je 40 minut, maximální obsazenost – 25 osob/prohlídka.

FLER Design Market

14|15 Baťův institut, platforma, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín, 1.–3. 5. 2014 otevírací doba po dobu celého festivalu 10:00-18:00
 
Na Meet Czech Design se vám představí padesát prodejců z renomovaného serveru
Fler, které budou prezentovat a prodávat své rukodělné výrobky na platformě Baťova institutu.

Local Design Market

14|15 Baťův institut, platforma, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín, 1.–3. 5. 2014
otevírací doba po dobu celého festivalu 10:00-18:00
 
V rámci Local Design Market budou své výrobky prezentovat místní designérské firmy.

Designové tvoření pro rodiče s dětmi

Rodinný zábavní park Galaxie Zlín, Vršava 679, 760 01 Zlín, 1.–3. 5. 2014
otevírací doba po dobu celého festivalu 10:00-18:00
 
Galaxie nabídne tradiční i netradiční tvoření pro malé i velké. Dílny budou probíhat v areálu zábavního parku Galaxie. Návštěvníci tak mohou spojit tvoření s aktivně stráveným časem, s pohybem. Hlavním přínosem je společně prožitý čas rodičů a dětí, ať už doplněný tvořením nebo pohybem.
Děti se mohou těšit na Opičáka Bonga!

Navštivte také další akce

Boty, které dobývají svět

Zlín, 1.–3. 5. 2014

Tajemství za skleněnou oponou

Nový Bor, 13.–15. 6. 2014

Pavučina designu

Praha, 8. 9. – 19. 10. 2014

Roztočte kola designu

Mladá Boleslav, 12.–14. 9. 2014

Mozaika grafického designu

Brno, 2.–5. 10. 2014