Boty, které dobývají svět

Zlín, 1.–3. 5. 2014

Osobnosti

doc. Mgr. Lada Hubatová-Vacková Ph.D.

doc. Mgr. Lada Hubatová-Vacková Ph.D.

kunsthistorička

Vedle dočasného působení v Centru pro teoretická studia přednáší uměleckou kritiku, dějiny a teorii designu, moderního a současného umění na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze.

Mgr. Ladislav Škoda

Mgr. Ladislav Škoda

šéf designcentra Tescoma

Zlínský rodák a šéfdesigner společnosti Tescoma. Ladislav Škoda vystudoval design ve Zlíně. Mezi jeho největší úspěchy patří ocenění Red Dot Design Award, které získal za návrh konvice Teo.

Thomas Feichtner

Thomas Feichtner

rakouský designer

Thomas Feichtner je rakouský designer. V popředí jeho práce stojí umělecké aspekty a experimentální přístup k designu. Snaží se o nezávislý pracovní styl vzdálený globalizaci a masové výrobě. Jeho práce byly přijaty do různých designových sbírek. Feichtner je profesorem pro produktový design na Vysoké škole umělecké v německém Kielu a v roce 2011 byl vyznamenán Rakouskou státní cenou za design.

Michal Richtr

Michal Richtr

kurátor výstavy Dynamo Praha

Michal Richter se narodil ve Zlíně. Je odborným konzultantem v oblasti corporate identity designu a absolvent Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Problematice corporate designu se věnuje od roku 1992, kdy vedl tým, jenž vytvořil firemní styl pro OP Prostějov, za který získal Národní cenu za design. V letech 1995–2007 pracoval jako managing director CID, později Ogilvy CID, první agentury v České republice specializované na corporate design a design management. Pod jeho vedením nebo supervizí vznikly desítky firemních stylů předních českých podniků a institucí (Agropol, OP Prostějov, Gumotex, Papirius, PPF, J&T, Zentiva, Credium, CS Cargo a další). Je propagátorem designu jako konkurenční výhody, designu schopného znásobit obchodní úspěch firmy.

Bohumil Novotný

designér mmCité+ a.s.

Michal Froněk

Michal Froněk

zakladatel společnosti Olgoj Chorchoj

Michal Froněk je jedním ze dvou zakladatelů studia Olgoj Chorchoj. Toto studio bylo založeno v roce 1990 a věnuje se užitému designu od nábytku, interiéru, přes design skla, produktů, architektonická řešení a rekonstrukci budov až po kompletní design restaurací či prodejen. Vždy s důrazem na nejmodernější technologická řešení. Výrobky studia Olgoj Chorchoj byly vystavovány po celém světě a získaly řadu mezinárodních ocenění. Michal Froněk je zároveň spoluvedoucí Ateliéru designu výrobků na pražské VŠUP.

Lucie Koldová

Lucie Koldová

designer

Lucie se zabývá především produktovým designem nábytku. Po absolutoriu na Akademii výtvarných umění, architektury a designu v Praze v roce 2009 se přestěhovala do Paříže a pracovala zde jeden rok s Arikem Levym. Spolupracovala také na několika projektech s Danem Yeffetema pak si založila své vlastní studio v Paříži. Lucie navrhuje různé kusy nábytku, skleněné sochy a nadčasové osvětlení. Získala mnoho ocenění, mezi které patří např: Czech Grand Designer Award za rok 2013, Czech Grand Design Awards – Objev roku 2010, Elle Decoration CZ 2012, Best new lighting collection 2012 atd.

Dr. ak. soch. Rostislav Illík

Univerzita Tomáše Bati

Pedagog Ateliérů grafického designu FMK UTB ve Zlíně, grafický designér.Převážně tvorba vizuálních stylů, logotypů a obalový a průmyslový design.

Ondřej Kafka

Ondřej Kafka

zakladatel Kafka Design, s. r. o., a vydavatel grafického časopisu FONT

Ing. Mgr. Olga Jurášková, Ph.D.

Univerzita Tomáše Bati

Olga Jurášková zastává funkci ředitelky Ústavu marketingových komunikací na FMK ve Zlíně.

Navštivte také další akce

Boty, které dobývají svět

Zlín, 1.–3. 5. 2014

Tajemství za skleněnou oponou

Nový Bor, 13.–15. 6. 2014

Pavučina designu

Praha, 8. 9. – 19. 10. 2014

Roztočte kola designu

Mladá Boleslav, 12.–14. 9. 2014

Mozaika grafického designu

Brno, 2.–5. 10. 2014