Roztočte kola designu

Mladá Boleslav, 12.–14. 9. 2014

Osobnosti

Petr Hrdlička

Petr Hrdlička

Petr Hrdlička je přední český automobilový konstruktér a vývojář. Jeho nejznámějším dílem je populární osobní automobil Škoda Favorit. Je synem Ing. Karla Hrdličky, významné osobnosti automobilového průmyslu meziválečného Československa, pod jehož vedením se z průměrné továrny stala progresivní a moderní automobilka.

Jozef Kabaň

Jozef Kabaň

Šéfdesignér Škoda Auto Jozef Kabaň se narodil 4. ledna 1973 v Námestově na Slovensku. V průběhu studia na bratislavské VŠVU se zúčastnil designérské soutěže pro značku Škoda, vypsané koncernem Volkswagen. Druhé místo mu vyneslo pozici přímo v designu VW, kde pracoval až do roku 2003. V roce 1997 získal Jozef Kabaň jako stipendista společnosti Volkswagen AG titul Master of Art na Royal College of Art v oboru Design vozidel. Ještě v témže roce byl za studii vozu budoucnosti vyznamenán cenou Giorgio Giugiaro Award for Design Innovation. V roce 1999 vedl vývoj designu tisícikoňového Bugatti Veyron. O čtyři roky později přešel do Audi, kde působil jako šéfdesignér exteriérů. Od února 2008 vede oddělení designu ve společnosti Škoda Auto.

Lukáš Nachtmann

Lukáš Nachtmann

Historik Lukáš Nachtmann je vedoucím Archivu společnosti Škoda Auto. Archiv vyvíjí vědeckovýzkumnou činnost v oblasti archivnictví, historie a příbuzných vědních oborů. Mezi materiály, které archiv shromažďuje, se mimo jiné řadí písemnosti týkající se již ukončeného vývoje výrobků včetně designu, marketingu a projektů odbytu včetně prospektů, plakátů apod., dále protokoly z jednání společnosti, zasedání dozorčí rady a představenstva, stavy personálu a personální spisy významných vedoucích zaměstnanců podniku.Materiály uložené v archivu jsou vědeckou či populárně vědeckou činností a pracovníci archivu tak pomáhají vytvářet obraz firmy v dějinném kontextu.

Peter Olah

Peter Olah

Peter Olah se věnuje designu průmyslovému, produktovému a designu interiérovému. Má velké množství zkušeností se spoluprací s mezinárodními firmami, jako jsou Škoda Auto, VW, Audi, Ford, Gotive, Montblanc, DeltroMedics, Gebra, Davidoff nebo sklárny Květná. To jsou jen některé firmy, které reprezentují jeho práci v designu po více než 10 let. Kromě designu se věnuje architektuře a designu projektů. Jeho návrhy získaly již mnohá mezinárodní ocenění: mj. ICSID design Excellence Award, Slovenská národní cena za design nebo ocenění národních Designcenter. Trvale se také účastní výstav po celém světě, jako např. v Milano Design Week, v Londýně 100Design, Frankfurtském veletrhu Ambiente a publikuje v designových a architektonických časopisech.

Navštivte také další akce

Boty, které dobývají svět

Zlín, 1.–3. 5. 2014

Tajemství za skleněnou oponou

Nový Bor, 13.–15. 6. 2014

Pavučina designu

Praha, 8. 9. – 19. 10. 2014

Roztočte kola designu

Mladá Boleslav, 12.–14. 9. 2014

Mozaika grafického designu

Brno, 2.–5. 10. 2014