Pro novináře

Tiskové zprávy

Designová stezka provede návštěvníky uličkami českého designu

(Praha, 16. září 2014) – Pražský designový podzim nabídne vedle tria známých akcí (Unique Fashion Week, Architecture Week a Designblok) také možnost navštívit řadu galerií, studií, muzeí a dalších míst spojených sdesignem. Dohromady tvoří Designovou stezku a díky festivalu Meet Czech Design na ní milovníci umění významně ušetří na vstupném. Celý text ke stažení.

Blogeři na Designbloku navrhnou, jak zařídit trendy byt

(Praha, 16. září 2014) – Letošní ročník Designbloku přinese několik lahůdek navíc. Ve spolupráci s Meet Czech Design a SOFFA magazínem vznikne prostor, v němž blogeři vytvoří designový pokoj. Vybírat budou pouze z vybavení a dekorací, které na Designbloku uvidí. Celý text ke stažení.

Přijďte roztočit kola designu

(Mladá Boleslav, 5. září 2014) – O příštím víkendu se svědkem dalšího zastavení MEET CZECH DESIGN stane Mladá Boleslav. Festival soudobého českého designu propojuje dění v pěti městech Čech a Moravy, které mají k designu blízko. V Mladé Boleslavi se zaměří na automobilový design, široká veřejnost se může těšit i na pestrý doprovodný program na Staroměstském náměstí. Celý text ke stažení.

Poskládejte si mozaiku grafického designu v Brně a užijte si poslední letošní díl MEET CZECH DESIGN

(Brno, 21. srpna 2014) – Výstavy, workshopy, přednášky, představení nového písma, design slideshow, koncerty, divadlo. To vše tvoří jednu velkou mozaiku grafického designu. Poskládat ji lze dle vlastního vkusu na 26. mezinárodním bienále grafického designu Brno, v rámci něhož proběhne i závěrečný díl MEET CZECH DESIGN pořádaný agenturou CzechTourism. Celý text ke stažení.

MEET CZECH DESIGN promluví na Unique Fashion Weeku

Praha, 18. srpna 2014 - Unique Fashion Week je součástí seriálu Meet Czech Design, kterým agentura CzechTourism spojuje nejvýznamnější designové události v Česku. Celý text ke stažení.

Mladá Boleslav roztočí kola designu v rámci dalšího dílu MEET CZECH DESIGN

(Mladá Boleslav, 24. července 2014) – Jednu z důležitých oblastí českého designu tvoří automobily. Více než sto let se v Mladé Boleslavi rodí nové vozy, a proto průmyslový design hraje vtomto severočeském městě podstatnou roli. V polovině září se tu bude konat třídenní festival designu MEET CZECH DESIGN, který pořádá agentura CzechTourismCelý text ke stažení.

Špičkoví designéři a světově proslulé módní návrhářky míří v rámci dalšího dílu MEET CZECH DESIGN do Nového Boru

(Nový Bor, 28. května 2014) - Velmi výraznou stránku českého designu, ve světě možná nejznámější, představuje práce se sklem. Mezi tradiční česká sklářská centra patří Novoborsko na severu Čech. Přírodní i historické památky zde nabízejí spoustu turisticky atraktivních cílů a se sklářstvím jsou na Novoborsku spojeny celé generace. V polovině června se tu bude konat třídenní festival designu MEET CZECH DESIGN. Celý text ke stažení

MEET CZECH DESIGN – Boty, které dobývají svět

(Zlín 23. dubna 2014) – Začátkem května se Zlín promění v město designu. Odstartuje tu seriál designových akcí MEET CZECH DESIGN, ve Zlíně s podtitulem „Boty, které dobývají svět“. Od 1. do 3. května se v něm uskuteční na 13 výstav, 12 přednášek a bude na něm vyhlášena cena Talent Designu 2013. Celý text ke stažení

Česko má v oblasti designu co nabídnout, dokazuje seriál MEET CZECH DESIGN 

(Praha 30. dubna 2014) – Baťovská architektura, ohýbaný nábytek, práce se sklem, nápadité hračky, šikovní a praktičtí pomocníci v domácnosti – to všechno jsou typické produkty českého designu. Jeho centra se nyní spojí v sérii designových akcí s názvem MEET CZECH DESIGN. Agentura CzechTourism tak chce zvýšit atraktivitu Česka v očích vyznavačů moderního životního stylu. Celý text ke stažení

Press kit

MEET CZECH DESIGN – Pavučina designu (Praha)

Praha patří k tepající metropoli, ve které množství kulturních akcí neustále narůstá, protože vznikají stále nové projekty. Stálice kulturního nebe svou nabídku zase rozšiřují. Pavučina designu je třetí zastávkou seriálu MEET CZECH DESIGN a splňuje tyto dva trendy dohromady. Jako nový projekt zastřešuje známé akce spojené s moderním životním stylem, které probíhají od září do října. Mezi nimi jsou Designblok ́14, dále pak Prague Fashion Week a také Architecture Week. Celý text ke stažení

MEET CZECH DESIGN – MOZAIKA GRAFICKÉHO DESIGNU (BRNO) 

Výstavy, workshopy, přednášky, představení nového písma Comenia Script, Design Slideshow, koncerty, divadlo, to vše tvoří jednu velkou mozaiku grafického designu. Poskládat ji lze dle vlastního vkusu na 26. mezinárodním bienále grafického designu Brno, v rámci něhož proběhne i závěrečný díl seriálu MEET CZECH DESIGN pořádaného agenturou CzechTourism. Celý obsah ke stažení.

MEET CZECH DESIGN – Tajemství za skleněnou oponou

Druhá zastávka MEET CZECH DESIGN v Novém Boru symbolizuje silnou disciplínu českého designu – práci se sklem. Nabízí kontrastní pohled na sériovou výrobu skla a tradiční ruční výrobu. Navíc odborníkům, ale i laické veřejnosti, předkládá šanci setkání se skutečnými světovými esy sklářského designu, módy i architektury. To vše v centru turisticky vděčného Novoborska. Celý text ke stažení.

MEET CZECH DESIGN – Boty, které dobývají svět

„Seznamte se s tvorbou vycházejících hvězd designu v jednom z jeho tradičních českých center – unikátním funkcionalistickém Zlíně. V rámci Meet Czech Design vás čeká vyhlášení výsledků prestižní mezinárodní soutěže Talent designu a celá řada doprovodných akcí. Na programu jsou open-air výstavy, velkolepá fashion show night, exkurze, přednášky, vernisáže a setkání s významnými osobnostmi designu. Designem bude žít celé město včetně vás.“ Celý text ke stažení.

MEET CZECH DESIGN

Zlín se pyšní botami, architekturou a mladými talenty, v Novém Boru mistrně ovládají práci se sklem, Mladá Boleslav dává tvář motorům na kolech, Brno vládne grafickému designu a Praha zastřešuje užitý design, módu i architekturu. CzechTourism tato města propojil do seriálu designových událostí MEET CZECH DESIGN. Celý text ke stažení.

 

Podklady pro média v ruském jazyce.