Designová stezka provede návštěvníky uličkami českého designu

Atlas Česka, 17. 9. 2014 - Pražský designový podzim nabídne vedle tria známých akcí (Unique Fashion Week, Architecture Week a Designblok) také možnost navštívit řadu galerií, studií, muzeí a dalších míst spojených s designem. Dohromady tvoří Designovou stezku a díky festivalu Meet Czech Design na ní milovníci umění významně ušetří na vstupném. Přečíst více.

Podzim v Moravské galerii přináší street art, módu i český design

​​iBrno.cz, 10. 9. - Brno, 10. září 2014 - Začátek školního roku nepřichází jen do školních budov. Také v Moravské galerii v Brně začíná podzimní semestr, a to hned v září. Připravené je velké množství zajímavých akcí, mezi nimiž jsou i dva velké bienálové víkendy. Přečíst více.

Přednášky, prohlídky, tvůrčí dílny: Boleslav na tři dny roztočí kola designu

Boleslavský deník, 9. 9. - Mladá Boleslav - Město automobilů se bude tři dny setkávat s unikátní uměleckou disciplínou Přečíst více.

Automobilový design, rock i grafitti

Týden.cz, 12. 9. ​- Mladá Boleslav ode dneška ožije automobilovým designem. V rámci akce Meet Czech Design se budou až do neděle ve městě konat exkurze, workshopy nebo přednášky s designéry, k vidění budou i práce design centra automobilky Škoda Auto. Přečíst více.

Praha se v září stane centrem světové módy a architektury

Proslulé značky, aktuální kolekce a trendy. To vše čeká návštěvníky čtvrtého ročníku Unique Fashion Week, který se bude konat v hlavním městě od 8. do 14. září. Portál Kudy z nudy vás zve do české metropole, kde podzim ovládne design a módu postupně vystřídá architektura a světelné umění v ulicích. Přečíst více.

Prahu ovládne móda! Unique Fashion Week 2014

Ve dnech 8.-14. září se v Praze uskuteční 4. ročník Fashion Week, který v minulých letech obohatil Prahu o přelomové módní události. Slovanský dům nabídne pestrý doprovodný program. Budou zde vystaveny fotografie hlavního mediálního partnera projektu - módního magazínu Harper’s Bazaar. Dále se zde uskuteční výstava fotografií Touch of Fashion ve spolupráci Unique Fashion Week a projektu Meet Czech Design vytvořená předním českým módním fotografem Markem Musilem. Přečíst více.

Roztočte kola designu

Připraven je rozmanitý program: ŠKODA Muzeum nabídne pro držitele design pasu po všechny tři dny vstup zdarma, četné komentované prohlídky i odborné přednášky předních automobilových designérů, například p. Josefa Kabaně.  Celý text.

Mladé šperky, móda i nábytek. Nová výstava

Originální nábytek, šperky i módu vystavuje nově Technické muzeum v Brně. Autory jsou mladí umělci, kteří se přihlásili na mezinárodní bienále studentského designu nazvané design.s. Ve výstavních síních zaujme například křeslo v podobě medvěda, stejně jako svítidla z neobvyklých materiálů, sklo, bytové doplňky... Celý text.

Křeslo z plyšového medvěda, Brno vystavuje studentský design

BRNO -Originální nábytek, šperky i módu vystavuje Technické muzeum v Brně. Autory jsou mladí umělci, kteří se přihlásili na mezinárodní bienále studentského designu nazvané design.s. Pořadatelé chtějí akci v budoucnu dále rozvíjet a v návaznosti na tradici Design centra, jež zaniklo v roce 2007, představit Brno jako město designu. Celý text.

MEET CZECH DESIGN – Pavučina designu (Praha)

Praha patří k tepající metropoli, ve které množství kulturních akcí neustále narůstá, protože vznikají stále nové projekty. Stálice kulturního nebe svou nabídku zase rozšiřují. Pavučina designu je třetí zastávkou seriálu MEET CZECH DESIGN a splňuje tyto dva trendy dohromady. Celý článek.

Vávra, Olah nebo Matragi. Bor hostí festival designu

Nabitý týden prožívá Nový Bor. Po návštěvě prezidenta republiky Miloše Zemana může jen na malou chvíli vydechnout.

Už v pátek v Novém Boru startuje velký festival Meet Czech Design (Poznej český design), který do města sklářů přiveze špičkové české designéry a který se o víkendu propojí s tradičními Sklářskými slavnostmi. Celý text.

Ajeto slaví 20 let. „Původně jsme chtěli stavět sklárnu vedle Crystalexu"

Ve Skalici u České Lípy se objeví David Vávra a v Lindavě Liběna Rochová. Ale vrchol pátku přijde zřejmě až odpoledne. Vernisáží v novoborském Sklářském muzeu vypukne retrospektivní výstava „20 let sklárny Ajeto". Mimořádná expozice předchází výročí sklárny, které připadá na letošní říjen. Tehdy v roce 1994 vyrobili skláři první kusy skla na huti v Lindavě. Celý článek.

N. BOR: Tajemství za skleněnou oponou s módními ikonami

V Novém Boru proběhl další díl seriálu Meet Czech Design s podtitulem Tajemství za skleněnou oponou. Mekku českého skla poctilo svou návštěvou mnoho ikon českého sklářského designu, architektury a módy. Mezi nimi Liběna Rochová, Blanka Matragi, Bořek Šípek, Peter Olah, David Vávra a mnoho dalších. Festival je součástí aktivit agentury Czech Tourism na podporu domácího cestovního ruchu. Celý článek

Špičkoví designéři a módní návrhářky míří do Nového Boru

Vyhledávané a širokou veřejností vždy hojně navštěvované Sklářské slavnosti v Novém Boru se letos budou konat od 13. do 15. června 2014. Po celé tři dny nabídne nejen náměstí Míru v Novém Boru spoustu akcí, ze kterých si docela určitě vybere každý. Celý článek

TELEPORT U RUDOLFÍNA - PRAHA

Před Rudolfinem se objevila velká kostka, která lidem z Prahy v mžiku umožní přenést se do Zlína, Nového Boru, Mladé Boleslavi a Brna. Lidé z těchto měst se naopak dovědí, co se děje v Praze. MEET DESIGN BOX tak netradiční formou upozorňuje na nadcházející seriál designových akcí s názvem MEET CZECH DESIGN. Designový „teleport“ bude u Rudolfina stát do pátku. Celý článek

Bor bude hostit „sympozium" designu. Přijede i tvůrce trofeje pro Tour

Nový Bor - Město i sklářské firmy se spojily se státní organizací CzechTourism. Ta teď propaguje Nový Bor s Prahou či Zlínem.
Bude to takové sklářské sympozium v kapesním vydání, stlačené do jednoho víkendu. A plné hvězdných jmen ze světa designu. V Novém Boru se od 13. do 15. června  Celý článek

Meet Czech Design s autory z Fleru: Už za týden ve Zlíně!

Pět regionů Česka a pět perfektních příležitostí potkat se se současným designem. To je "Meet Czech Design", který letos proběhne postupně ve Zlíně, Novém Boru, Praze, Mladé Boleslavi a v Brně. A právě ve Zlíně se můžete setkat s vybranými Fler autory a dokonce od nich i nakoupit. Celý článek